Haber

Çukurca’da şehitler adına 629 fidan dikildi

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte şehitler adına 629 fidan dikildi.

Çukurca Kaymakamlığı ve Çukurca Belediyesi öncülüğünde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Hakkari Orman İşletme Müdürlüğü’nün destekleriyle Bayrak Zirve Üs Bölgesi’nde “Çukurca Şehitler Hatıra Ormanı” oluşturuldu.

İlçede şehit olan 629 asker, polis ve güvenlik korucusu anısına söz konusu alana fidan dikildi.

Etkinliğe katılanlar, şehitlerin isimlerinin ve memleketlerinin yazılı olduğu küçük tabelaların yanına bırakılan fidanları dikti.

Kaymakam Mert Kumcu, Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında ilçede şehitler adına hatıra ormanı oluşturmak istediklerini söyledi.

Anlamlı bir çalışma yürüttüklerini belirten Kumcu, “629 şehidimizin adına fidanlarımızı diktik. Onların anılarını yaşatmak istedik. Her fidanın yanına şehitlerimizin isimlerinin ve memleketlerinin yazılı olduğu bir tabela diktik. Şehit yakınlarımız, öğrencilerimiz, gazilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız ile güzel bir etkinlik gerçekleştirdik.Emeği geçenler, “Herkese çok teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin isimleri burada her zaman yaşatılacaktır.” dedi.

Belediye Başkanı Ensar Dündar, “Ulusal Ağaçlandırma Günü kapsamında fidan diktik. Çukurca’da her bir şehidimizin adına birer fidan diktik.” söz konusu.

Programa İlçe Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Üsteğmen İbrahim Çolak, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Derin, askerler, şehit yakınları ve öğrenciler katıldı.

aziziyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
-
Başa dön tuşu