Haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sarıyer’de toplu açılış törenine katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer’de toplu açılış törenine katıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Sarıyer Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 25 projenin toplu açılış ve temel atma merasimine katıldı. Merasimde konuşan Kılıçdaroğlu, “Halkın seçtiği bir belediye başkanının en mutlu olduğu an, yaptığı hizmetlerin kabul görmesidir. Halka hizmet etmek, hizmet ettiğiniz halkın memnuniyetini size yansıtması son derece değerli ve güzel bir şeydir. Kent, özgürlük ve dertlenme alanıdır. Sevinçlerimizi, üzüntülerimizi bir arada yaşarız. Bu bağlamda kenti yaşanabilir kılmak elbette belediye başkanlarının görevlerinden birisidir” tabirlerini kullandı.

” İstanbul’u dünyanın gözbebeği kentlerinden biri haline getirmek istiyoruz”

İstanbul’un dünyanın gözbebeği kentlerinden biri olması için çalıştıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu mücadele sadece İstanbul’da değil birçok yerde veriliyor. Doğal belediye liderlerimiz çokça hizmet veriyorlar. Gittiğimiz yerlerde şayet belediye liderleri Cumhuriyet Halk Partili değilse bazen o kentte yaşayanlara davette bulunuyorum. Şanlıurfa’ya gittiğimde birçok işçi, yüksek elektrik fiyatlarından şikayetçiydi. Onlara şunu söyledim. Şanlıurfa belediye başkanlığını bize verin, Şanlıurfa’daki bütün çiftçilere bütün elektriği fiyatsız vereceğiz dedim” şeklinde konuştu.

“Muhtarları demokrasinin temel taşı haline getireceğiz”

Konuşmasının devamında muhtarlara seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, “Muhtar kardeşlerimiz de şuan ortamızda. Muhtarları demokrasinin temel taşı haline getireceğiz. Bu mevzuda en ufak tasanız olmasın. Yasanızı hazırladık, tasarıyı hazırladık ve görüşünüzü aldık. Göreceksiniz, muhtarlık kurumu Türkiye’nin en faal kurumlarından birisi haline gelecek” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu