Ekonomi

Amazon, buluta geçiş için belirleyici bir an nedeniyle Mizuho’da Tercih Edilen Seçim olarak yeniden onaylandı

Mizuho Securities analistleri, Amazon (NASDAQ:AMZN) hisseleri için güçlü tavsiyelerini yineleyerek, şirketin AWS bölümünde daha sık yapılan yönetici iş merkezi (EBC) toplantıları ve müşterinin sahasında bulunan veri merkezleri için sözleşmelerin erken feshedilmesi nedeniyle “satış süreçlerinin hızının arttığını” vurguladı.

Tipik olarak, anlaşmalar bu tür toplantılardan yaklaşık 60 gün sonra sonuçlandırılıyor; bu da satışların tamamlanması için standart 90 günlük süreden kayda değer bir azalma anlamına geliyor.

Buna ek olarak, araştırmalar AWS müşterilerinin kendi lokasyonlarındaki veri merkezleri için sözleşmelerini önceden ödeme yaparak planlanandan önce sonlandırdıklarını gösteriyor. Analistlere göre bu durum, AWS hizmetlerine daha hızlı bir geçişe ve satış süreçlerinin hızında bir artışa işaret ediyor.

Mizuho ayrıca Amazon’un 2024 mali yılı bütçesinin altyapı harcamalarında önemli bir artışa işaret ettiğini ve bunun da bilgi işlem görevlerinin AWS’ye aktarımının hızlanacağı anlamına geldiğini gözlemledi.

Bu hareketi yönlendiren iki ana faktör, AWS müşterilerinin gelecekte üretken yapay zeka kullanımına hazırlanmak için önemli miktarda verinin buluta aktarılmasına öncelik vermesi ve üretken yapay zeka uygulamalarının performansını artırmak için mevcut bulut verilerinin vektörel veya ilişkisel olmayan veri depolama sistemlerine geliştirilmesidir.

Sonuç olarak Mizuho, AWS hizmetlerine yönelik talebin normalleşeceğini ve bunun da AWS gelirlerinde yıllık %20’lik bir artışa yol açabileceğini öngörmektedir.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiştir ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu